„Przyjazny Kąt” patriotycznie

Estimated read time 2 min read

Czasami wystarczą drobne gesty, by okazać drugiemu człowiekowi zainteresowanie i wsparcie w trudnych chwilach. I właśnie z inicjatywą takich serdecznych gestów wyszli podopieczni świetlicy „Przyjazny Kąt” w Tucholi. Przygotowali serduszka – podziękowania i duże laurki dla wszystkich, którzy pełnią służbę na naszej wschodniej granicy: żołnierzy, policjantów i strażników granicznych.

„Wspólnie z rodzicami wykonaliśmy też duży plakat w kształcie serca, bo jakżeby inaczej? To nasz znak rozpoznawczy, prawda? Kto, jak nie my bezinteresownie służy drugiemu człowiekowi własnym sercem? No właśnie” – mówi Barbara Śpica, założycielka i opiekunka świetlicy.

Jak dodaje, przy organizacji tej akcji mogła też liczyć na wsparcie ze strony gminy Tuchola.

„Nasza inicjatywa nie mogłaby być zrealizowana, gdyby nie pomoc serdecznej i życzliwej pani Iwony Opoczyńskiej, zastępcy burmistrza Tucholi, która pomogła wdrożyć w życie kolejny mój pomysł. Zaopatrzyła nas w duże koperty, postarała się o właściwy adres, pod który trafią nasze „dzieła” oraz otrzymaliśmy zapewnienie, że na koszt gminy trafią do adresatów. Pięknie dziękujemy obojgu życzliwym nam burmistrzom” – podkreśla Barbara Śpica.

Podziękowania kieruje również do dzieci i rodziców, którzy wzięli czynny udział w całej akcji. Zaznacza także, że w związku z pandemią niestety nie wszyscy mieli taką możliwość.


(red.)

tuchola.pl

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza