Wystawa Sergija Mychalczenki

Estimated read time 2 min read

We wtorkowe popołudnie 7 czerwca 2022 r. w naszej bibliotece odbył się niezwykły wernisaż. Na wystawie pt. „Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość” zaprezentowane zostały misternie wykonane rzeźby Sergiia Mychalczenko.

Po powitaniu gości przez dyrektor biblioteki Hannę Szramkę, głos zabrał autor, który przedstawił swoją drogę do rzeźbiarstwa oraz opowiedział o pracy nad poszczególnymi rzeźbami. Sergii Mychalczenko urodził się 30 lat temu w Kijowie. W wieku 18 lat przybył studiować leśnictwo w stolicy Borów Tucholskich. Serce i dobroć, które otrzymał, obudziły w nim artystę. Początkowo jego narzędziem był ołówek, który z czasem przekształcił się w dłuto. Aktualnie spełnia się jako leśnik i rzeźbiarz, dając drewnu drugie życie.

Po nim głos zabrali goście – osoby, które na swojej drodze życiowej, bądź zawodowej miały okazję zetknąć się z Sergijem. Krzysztof Kannenberg – rektor Wyższej Szkoły Zarządzania Środowiskiem w Tucholi wspominał, moment kiedy Sergii po przyjeździe z Kijowa rozpoczął studia, jego pierwsze egzaminy oraz przekazanie w trakcie absolutorium rzeźby Anioła Stróża, który miał czuwać nad uczelnią. Głos zabrali również Stefan Konczal – nadleśniczy Nadleśnictwa Tuchola, Andrzej Wegner, Czesław Fryda oraz Stanisław Bąk.

Wystawę można oglądać do końca wakacji w godzinach otwarcia biblioteki.

Oczywiście przygotujemy film prezentujący niezwykle interesujące prace autora.


(red.)

mbp.tuchola.pl

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza