0 2 min 2 lata

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał mężczyzna, którego w piątek w Białowieży zatrzymali policjanci. Dodatkowo 58–latek posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

W piątek (09.09.2022r.) w godzinach popołudniowych policjanci zostali poinformowani, że trasą do Białowieży porusza się pojazd m-ki Opel, którego to kierowca może być nietrzeźwy. Mundurowi niezwłocznie udali się we wskazany rejon. W Białowieży napotkali opisane w zgłoszeniu auto i zatrzymali je do kontroli. Bełkotliwa mowa kierowcy i silny zapach alkoholu świadczyły, że mężczyzna może być pijany. Kontrola stanu trzeźwości potwierdziła tylko przypuszczenia mundurowych. Mieszkaniec gminy Czersk kierował samochodem mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. To nie był jeszcze koniec tej historii. Podczas sprawdzania danych okazało się bowiem, że 58-latek posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i nie powinien nimi kierować, nawet będąc trzeźwym.

Teraz nieodpowiedzialny kierowca będzie musiał tłumaczyć się przed sądem. Niestosowanie się do sądowego zakazu pod wpływem alkoholu nie będzie działało na jego korzyść. Grozi mu za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.


(red.)

KPP Tuchola