POLICJANCI KONTROLUJĄ MIEJSCA PRZEBYWANIA OSÓB BEZDOMNYCH

Estimated read time 2 min read

W sezonie zimowym bezdomni narażeni są na utratę życia lub zdrowia w skutek wychłodzenia. Policjanci kontrolują pustostany i miejsca, w których mogą znajdować się osoby szukające schronienia przed zimnem. Warto wiedzieć co zrobić, gdy zauważymy potrzebującego pomocy.

Bezdomnymi zostają z różnych powodów. Większość jednak to osoby, które stracili pracę, popadli w długi, albo nie potrafili rozwiązać rodzinnych konfliktów. To ludzie, którzy stracili kontrolę nad własnym życiem. Wielu bezdomnych to osoby chore fizycznie lub psychicznie. Często uzależnione od alkoholu. Każdy bezdomny ma swoją własną smutną historię, jednak bez względu na wszystko szczególnie w sezonie jesienno-zimowym potrzebują pomocy.

Właśnie w tym czasie policjanci podczas patroli zwracają szczególną uwagę na miejsca, gdzie mogą szukać schronienia i nocować bezdomni. Są to zazwyczaj pustostany, ogródki działkowe, altanki. Mundurowi, każdego roku, monitorują sytuację tych osób oraz sami oferują pomoc każdemu, kto jej potrzebuje. Funkcjonariusze, odnajdując takie osoby, zawsze proponują przewiezienie ich do ośrodków, w których jest ciepło, gdzie mogą zjeść ciepły posiłek i przespać się w normalnych warunkach.

Każdy z nas również może pomóc. Nie bądźmy obojętni na potrzeby drugiego człowieka. Wystarczy jeden telefon pod numer alarmowy 112 lub zgłoszenie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każde takie zgłoszenie jest natychmiast sprawdzane.

Pamiętajmy, jeden telefon może uratować czyjeś życie.

 


(red.)

KPP Tuchola

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza