0 3 min 8 miesięcy

Pokaz statyczny czołgów (Abrams, Leopard lub K2), KTO Rosomak, WR Langusta, Poprad oraz Rak to niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć  sprzęt, w który jest wyposażona nasza armia.

Bezpośredni kontakt z profesjonalną załogą oraz możliwość zapoznania się z budową wozów bojowych pozwoli poznać specyfikę służby w wybranych specjalnościach wojskowych. Pokaz dynamiczny wyszkolenia żołnierzy, medycyny pola walki oraz udzielania pierwszej pomocy to gwarantowane emocje i przeżycia, które pozwolą wyobrazić sobie, jak wygląda codzienny dzień służby żołnierza.

Można spróbować grochówki wojskowej z chlebem wypiekanym na miejscu w piekarni polowej.

Mamy też zaproszenie do mobilnych punktów poboru krwi  w wybranych lokalizacjach oraz występy orkiestr wojskowych, które od lat przyciągają tłumy fanów. Nie zabrakło także kina frontowego czyli plenerowych pokazów filmowych z najlepszymi filmami o tematyce militarnej (Karbala).

Na piknikach i w punktach rekrutacyjnych obecni są przedstawiciele Wojskowych Centrów Rekrutacji oraz jednostek wojskowych, którzy w profesjonalny sposób przekazują informacje jak dołączyć do szeregów Wojska Polskiego.

Rekrutujący odpowiedzą na każde pytanie i podpowiedzą w jaki sposób zostać żołnierzem dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Przedstawią możliwości służby w wybranej przez siebie specjalności i wskażą miejsca służby na terenie całego kraju.

Spełniaj swoje marzenia i zostań żołnierzem Silnej Biało-Czerwonej: marynarzem, kierowcą zawodowym, saperem, kucharzem, pilotem czy nawigatorem.


(RED.)

www.mon.gov.pl