Trzy powiaty ( w tym tucholski) połączą się ścieżkami rowerowymi

Estimated read time 2 min read

01.12.2023 r. w Urzędzie Gminy Chojnice spotkali się Wójt Chojnic, Członek Zarządu Powiatu Chojnickiego, Burmistrz Kamienia Krajeńskiego, Starosta Sępoleński, Wójt Kęsowa oraz Starosta Tucholski. Celem było podpisanie listu intencyjnego dotyczącego budowy trzech ścieżek rowerowych między innymi ze Sławęcina do Dąbrówki, z Ogorzelin do Obkasu oraz ze Sławęcina do Obrowa.

Do podpisania umowy przyczynili się autorzy petycji zaadresowanej do Wójta Gminy Chojnice Zbigniewa Szczepańskiego, którzy są mieszkańcami Dąbrówki w gminie Kamień Krajeński w powiecie sępoleńskim oraz w Sławęcinie. Proszą w niej o budowę ścieżki rowerowej pomiędzy tymi miejscowościami. Inicjatywa trafiła na podatny grunt i została rozszerzona o połączenie „rowerowe” Sławęcina z Obrowem w gminie Kęsowo i powiecie tucholskim.

W dniu specjalnie zwołanej konferencji prasowej, na której przedstawiono efekty wielostronnych rozmów okazało się, że porozumienie będzie także dotyczyć budowy ścieżki rowerowej z Ogorzelin do sąsiedniego sołectwa Obkas w powiecie sępoleńskim. Pomysłodawcami tego łącznika są sołtysi obydwu sołectw.

W spotkaniu obecni byli wójt gminy Chojnice Zbigniew Szczepański także Starosta Sępoleński Jarosław Tadych, Członek Zarządu Powiatu Chojnickiego Stanisław Skaja, Burmistrz Kamienia Krajeńskiego Wojciech Głomski, Wójt Kęsowa Radosław Januszewski oraz Sołtys Sławęcina Kazimierz Sikora, Sołtys Dąbrówki Leszek Kot, Sołtys Obkasu Marek Kołtonowski i Sołtys Ogorzelin Jarosław Erbetowski.


(red.)

powiat-sepolno.pl

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza