Weekend z kulturą

Estimated read time 3 min read

Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu przygotował dla widzów szeroki wachlarz propozycji. Spektakl „Dzikie palmy” będzie prezentowany na Scenie na Zapleczu od czwartku do niedzieli (18-21 stycznia). Na dużej scenie 18 i 19 stycznia zobaczymy „Układ splątany. Kopernik i inni” – przedstawienie o polskim astronomie w reżyserii Macieja Wojtyszki.

Toruński teatr zaprasza też babcie i dziadków z wnuczętami (od 5 lat) na warsztaty teatralne z elementami bajkoterapii, audiodeskrypcji i wizualizacji. Odbędą się w niedzielę (21 stycznia). Tego samego dnia w foyer II piętra zostanie wystawiony spektakl „The New Electric Ballroom”.

 

Najbliższe dni w Operze Nova upłyną z muzyką Stanisława Moniuszki. Zespół wystawi „Straszny dwór”, jedną z najbardziej znanych oper polskiego kompozytora. Najnowsza realizacja powstała z okazji obchodów dwusetnej rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki. „Straszny dwór” zostanie zaprezentowany 19, 20 i 21 stycznia.

 

Kujawsko-Pomorski Teatr Muzyczny w Toruniu zaprasza na premierę spektaklu „Mów mi Italiano” w reżyserii Justyny Zar. Premiera odbędzie się 19 stycznia, a kolejne przedstawienia zostaną pokazane również 20 i 21 stycznia.

 

Filharmonia Pomorska organizuje wieczór muzyczny z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Na scenie wystąpią akordeonista Marcin Wyrostek z zespołem i Orkiestra Kameralna Capella Bydgostiensis. Muzycy wykonają utwory Astora Piazzolli, Isaaca Albeniza, Antonio Vivaldiego, Chucka Mangione’a i Marcina Wyrostka. Koncert odbędzie się 19 stycznia.

 

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury otwiera drzwi dla najmłodszych i ich rodziców. W piątek i sobotę (19 i 20 stycznia) odbędą się warsztaty, których celem jest zdobycie wiedzy i umiejętności dotyczących pracy z dziećmi w wieku 0-24 miesięcy. W sobotę i niedzielę (20 i 21 stycznia) WOAK zaprasza na „Moją pierwszą odyseję kosmiczną” – multisensoryczną podróż po Kosmosie dla dzieci do 24 miesiąca życia.

 

Ośrodek Chopinowski w Szafarni organizuje koncert „Szafarska scena młodych”, który odbędzie się w sobotę (20 stycznia). Wystąpią studenci klasy fortepianu prof. Adama Kośmiei Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiegokul w Bydgoszczy. W repertuarze utwory Fryderyka Chopina oraz Roberta Schumanna, Johanna Sebastiana Bacha, Maurice’a Ravela, Igora Strawińskiego oraz Nikołaja Kapustina.

 

Muzeum Stanisława Noakowskiego w Nieszawie zaprasza na otwarcie wystawy „Pod dachem nieba”. Zostaną na niej zaprezentowane prace stworzone podczas pleneru, który odbył się we wrześniu 2023 roku. Wernisaż odbędzie się 21 stycznia, obrazy można będzie oglądać do 17 marca.


(red.)

Mat. partnera.

Fot. start. „Dzikie palmy” fot. Nika Tarnowska

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza