Gostycyn w centrum zainteresowania turystów

Estimated read time 2 min read

I trudno się temu dziwić, wiele osób pracuje na wypromowanie gminy Gostycyn wśród turystów. Co ważne, są tego skutki, coraz więcej gości odwiedza tę gminę, a w sposób szczególny goście polubili Jezioro Średnie, popularnego „Średniaka”.

Nie jest jakimś wielkim akwenem, ale zostało zagospodarowane tak rozsądnie, że stało się swoistym uroczyskiem, prawdziwym rajem dla wędkarzy. Kiedy odwiedziliśmy to miejsce raptem dwa dni temu, trwały zawody wędkarskie, celem stały się karpie. Jest ich mnóstwo i są wyjątkowo sprytne. Jezioro otacza przepiękna promenada, idealne miejsce do spacerów. Pierwsze wrażenie? Czysto, wręcz sterylnie, to rzadkość w czasach, kiedy góry śmieci walają się w rożnych miejscach. Czy to odpowiedzialność przyjezdnych? Być może, ale bardziej trafnym spostrzeżeniem jest to dotyczące ludzi, którzy dbają o to miejsce. Można im tylko podziękować za pracę.

Plaża nad „Średniakiem” nie jest jakąś imponującą konstrukcją, ale bez wątpienia jest pełna uroku, wręcz swoistej kameralności, którą podkreśla troska władz gminy o to, aby plaża zasługiwała na swoje miano. W tym celu przywieziono aż 60 ton piasku. Jest czysto, miło, spokojnie i bezpiecznie. Pomosty znajdują się w dobrej kondycji, a obecnie gmina poszukuje jeszcze jednego ratownika. Być może, kiedy kandydat obejrzy nasze fotografie, szybko zrozumie, jak ważne jest to miejsce. Co pozostaje? Pogratulować mieszkańcom tak pięknego i zadbanego miejsca, jesteśmy pod wrażeniem.


(red.)

Prawa autorskie do fotografii: gm. Gostycyn, TOKiS – PRESS TV

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza