Adepci sztuki pszczelarskiej – dzieci z gm.Gostycyn

Estimated read time 1 min read

Przybyły do Wielkiego Mędromierza wielkim, czerwonym autobusem i niczym jabłka z koszyka, „wysypały się” przed lokalną atrakcją – Domkiem Miodowym.

A tam już na nie czekały panie, które po chwili rozpoczęły wprowadzanie młodych ludzi w tajniki pszczelarstwa. Czegóż tam nie było, z ust pani Iwony Śpicy posypały się dziesiątki cennych informacji o pracowitych owadach, pasiekach, produktach, które wytwarzają pszczoły.

Dzieci mogły wszystkiego dotknąć, a nawet posmakować! Niezwykła lekcja obfitowała w szereg odnośników w postaci bohaterów kreskówek i nie tylko. W sposób prosty, przystępny w otoczeniu przedmiotów używanych przez pszczelarzy, młodzi adepci pszczelarstwa wyruszyli do miejsc odwiedzanych przez pszczoły, gdzie na własne oczy mogli zobaczyć pracowite owady w akcji.

Spotkanie zakończyła wizyta w wyjątkowym muzeum dobrze nam znanego kustosza, pana Zbigniewa Brzuchalskiego, który od wielu lat kolekcjonuje cenne eksponaty ze świata filmu, fotografii, muzyki, motoryzacji i inne zabytkowe przedmioty minionego wieku.


(red.)

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza