Droga z Legbąda do Łosin i wdzięczność mieszkańców za jej wybudowanie

Estimated read time 2 min read

Podziękowania, które wczoraj w Łosinach zgotowali burmistrzowi mieszkańcy za wybudowaną, wręcz wymarzoną drogę wzruszała. Tyle radości nie często się zdarza. Odbiór techniczny drogi nastąpił o godzinie 14-stej, później w świetlicy wiejskiej odbyło się oficjalne spotkanie w którym prócz mieszkańców udział wzięli oficjele. Wśród nich znaleźli się Burmistrz Tucholi – pan Tadeusz Kowalski oraz przedstawiciel wojewody, pan Jerzy Kowalik. Szczególnie ciepłe słowa popłynęły w stronę wykonawcy drogi, pana Czesława Pawłowskiego, z którego załogą współpracował TOKiS-PRESS TV w trakcie relacji z kolejnych etapów prac. Świetna załoga.  Po części oficjalnej, miejscowe KGW zaprosiło wszystkich na wspólny obiad. Obejrzyjmy relację, która zastąpi tysiąc słów.

Długo oczekiwana przez mieszkańców Łosin inwestycja dobiegła końca. Mowa o przebudowie drogi Łosiny – Fojutowo na odcinku o długości 1,365 km. To drugi etap zadania. W pierwszym, który zrealizowano w ubiegłym roku, powstał nieco ponad kilometrowy odcinek drogi Legbąd – Łosiny.

22 czerwca br. odbył się odbiór zadania. Uczestniczył w nim doradca wojewody kujawsko-pomorskiego Jerzy Kowalik oraz mieszkańcy Łosin, dla których ta inwestycja była bardzo oczekiwana.

Wartość zadania wyniosła 823 139,27 zł brutto. Zostało ono dofinansowane ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie 278 949,27 zł.


(red.)

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza