Rusza przebudowa mostu w Nadolniku

Estimated read time 2 min read

Rusza dawno planowana i niezbędna inwestycja powiatowa – przebudowa mostu, który po nawałnicy z 2017 roku został dodatkowo zniszczony przez ciężki transport.

24 czerwca 2021 roku Wicestarosta Zenon Poturalski oraz Członek Zarządu Powiatu Waldemar Kierzkowski spotkali się z wyłonionym w ramach przetargu wykonawcą, który będzie realizował przebudowę mostu w Nadolniku w ciągu drogi powiatowej prowadzącej z Raciąża do Rytla. W wizji lokalnej i podpisaniu umowy oprócz przedstawicieli wykonawcy uczestniczyli jeszcze m.in: Senator Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Kobiak, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Pani Halina Janowska-Giłka, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Pan Krzysztof Łukaszewicz oraz przedstawiciel lokalnej społeczności, Radna Gminy Tuchola, Pani Barbara Grontkowska, która jest też prezeską OSP Raciąż.

Planowany most będzie konstrukcją stalową, będzie on nieznacznie wyniesiony i szerszy w stosunku do obecnego. Wykonawca zapewnił, że prace wykonywane będą z jak najmniejszym zakłócaniem ruchu, bez zbędnych przerw. Niestety, okres oczekiwania na stal jest obecnie dość długi, jednak rozpoczęcie prac planowane jest jeszcze w lipcu. Ich zakończenie, które zgodnie z umową planowane jest do końca listopada, ma nastąpić jeszcze w październiku. W tym czasie organizacja ruchu przewiduje objazd przez Raciąż. Dotychczasowe doświadczenia wykonawcy, do których zalicza się m.in. przebudowa mostu w Raciążu i w Legbądzie, pozwalają z optymizmem traktować jego zapewnienia.

Nie można przeprowadzić tak dużej i kompleksowej inwestycji bez powodowania chwilowych utrudnień, dlatego liczymy na wyrozumiałość mieszkańców i turystów. Nowy most nie tylko usprawni ruch na przebudowywanej drodze i zwiększy bezpieczeństwo jej użytkowników, ale poprawi też bezpieczeństwo pożarowe – dotychczasowa konstrukcja była za słaba dla wozu strażackiego, co znacznie wydłużało czas potrzebny na interwencję.


(red.)

Text: tucholski.pl

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza