OBWODNICA TUCHOLI – PIERWSZE KONKRETY… (CZ1)

Estimated read time 2 min read

Tuchola, Urząd Miejski. Ministrowie lekko spóźnieni. Spotkanie miało rozpocząć się o 14:30. Czekamy pół godziny.

Warto było, spotkania na tak wysokim szczeblu w naszym miasteczku dawno nie było. Czy można nazwać je historycznym? Bez wątpienia tak, bo jeszcze nigdy nie byliśmy tak blisko wybudowania obwodnicy Tucholi. Dzisiaj zapadła większość decyzji, dokonano podziału etapów prac nad nową drogą, policzono pieniądze i dano nadzieję na to, że 8% zapowiadanego wkładu, ze strony naszych samorządowców do ogólnej puli, ulegnie istotnym zmianom na naszą korzyść.

I coś jeszcze, burmistrz Tucholi jest niebywałym szczęściarzem, ale miejmy świadomość tego, że minister Schreiber i to już w tej chwili, zasłużył na najwyższe wyróżnienie miasta. Znowu pomógł, a jego ciepłych słów płynących w stronę miasta, mieszkańców i całego powiatu warto wysłuchać w naszej relacji. Rzeczywiście, zrobił nam w Warszawie niebywałą promocję. Tuchola zmieni się nie do poznania, to pewne.

Kto wziął udział w dzisiejszym spotkaniu? Fotografie wszystko wyjaśnią, ale będą zrozumiałe tylko dla tych naszych czytelników i widzów, którzy uczestniczą w życiu miasta i powiatu.

Dla pozostałych obszerna relacja filmowa.


Galeria fotografii oficjalnych.


(red.)

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza