POLICYJNE KONTROLE AUTOKARÓW

Estimated read time 2 min read

Policjanci tucholskiej „drogówki” kontrolują autokary wiozące dzieci na wycieczki szkolne. Ostatnio funkcjonariusze sprawdzili pojazdy wiozące pociechy z Przedszkola nr 1 w Tucholi oraz Szkoły Podstawowej w Raciążu. Maluchy szczęśliwie wyruszyły w podróż.

Autokary wiozące dzieci na wycieczki szkolne powinny być sprawne technicznie, a kierowca musi być wypoczęty i trzeźwy. Nawet najmniejsza usterka pojazdu może wpłynąć na bezpieczeństwo podróżnych. Policjanci przed podróżą dokonują sprawdzenia wielu układów znajdujących się w pojeździe. Kontrola świateł, ogumienia, hamulców to tylko wstępny etap kontroli. Funkcjonariusze weryfikują również czas pracy kierowcy oraz obowiązkowe wyposażenie pojazdu. Autokar przed podróżą musi być w 100% sprawny. W przeciwnym wypadku dowód rejestracyjny zostanie zatrzymany.

W ostatnim czasie zostały skontrolowane autokary jadące w trasę z maluchami z Przedszkola nr 1 w Tucholi oraz Szkoły Podstawowej w Raciążu. Kierowcy obu wycieczek byli przygotowani do kontroli. Policjanci nie mieli żadnych zastrzeżeń co do stanu technicznego pojazdów. Dzieci szczęśliwe i zadowolone wyruszyły w podróż.

Przypominamy, że o przeprowadzenie kontroli może zwrócić się organizator wycieczki, nauczyciel, opiekun grupy lub rodzic dziecka. Można to zrobić listownie lub telefonicznie dzwoniąc bezpośrednio na stanowisko kierowania KPP Tuchola (47 75 23 200), najlepiej z kilkudniowym wyprzedzeniem. W zgłoszeniu należy uwzględnić datę i planowany czas wyjazdu. W ustalaniu harmonogramu wycieczki należy przewidzieć również czas na przeprowadzenie kontroli, który może wynieść ok. 30-50 min.


(red.)

Mat. nadesłane.

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza