KOLEJNI ZATRZYMANI DO SPRAWY ZABÓJSTWA NA NOWYM ŚWIECIE

Estimated read time 2 min read

W godzinach wieczornych funkcjonariusze Wydziału ds. Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Stołecznej Policji zatrzymali mężczyznę, poszukiwanego w związku z zabójstwem, które miało miejsce na Nowym Świecie 8 maja 2022 roku. Policjanci prowadzili poszukiwania na podstawie listu gończego, jaki wystawiła Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

 

W najbliższych godzinach podejrzany zostanie doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Warszawie, gdzie usłyszy zarzut zabójstwa z art. 148 par. 1 Kodeksu Karnego. Wraz z nim zatrzymany został również Radosław W., podejrzewany o udzielanie pomocy ukrywającemu się Sebastianowi W. Po przesłuchaniu, prokurator podejmie decyzję w sprawie skierowania wniosku o utrzymanie w mocy tymczasowego aresztowania wobec Sebastiana W.

Należy podkreślić, że nie jest to pierwsze zatrzymanie w tej sprawie. W styczniu bieżącego roku, funkcjonariusze Komendy Stołecznej Policji, działający pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie, ustalili miejsce pobytu i zatrzymali Łukasza G., współpodejrzanego w tej zbrodni. Wówczas Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa, na wniosek prokuratora, podtrzymał decyzję o zastosowaniu wobec niego tymczasowego aresztowania, które następnie zostało przedłużone przez Sąd Okręgowy w Warszawie o kolejne trzy miesiące.

Aktualnie ustalone zostało miejsce pobytu trzeciego sprawcy – Dawida M., który ukrywał się zagranicą. Obecnie policjanci prowadzą czynności zmierzające do przekazania go polskim organom ścigania w ramach procedury ekstradycyjnej.

O dalszych postępach śledztwa Prokuratura Okręgowa w Warszawie będzie informowała na bieżąco. Na obecnym etapie postępowania przekazanie dalszych informacji  w sprawie jest niemożliwe.


(red.)

Źródło: Prokuratura Okręgowa w Warszawie

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza