0 2 min 10 miesięcy

Wczoraj (15.06.2023r.) w tucholskiej komendzie odbył się pierwszy etap eliminacji do zawodów „Dzielnicowy Roku”. Policjanci brali udział w dwóch konkurencjach. Zwycięska para będzie reprezentować miejscową jednostkę w zawodach na szczeblu wojewódzkim.

Na wstępie Komendant Powiatowy Policji w Tucholi nadkom. Marcin Szulczyk przywitał wszystkich uczestników zawodów. Pierwszą konkurencją przygotowaną dla dzielnicowych był test wiedzy na temat obowiązujących przepisów prawa, realizacji zadań służbowych, zagadnień z pomocy medycznej oraz pełnienia służby w terenie. Po rozwiązanym teście stróże prawa pojechali na strzelnicę w Plaskoszu, gdzie instruktor strzelań policyjnych sprawdził poziom wyszkolenia strzeleckiego tucholskich mundurowych. Po wykonanym strzelaniu można już było podsumować osiągnięte wyniki po dwóch konkurencjach.

I miejsce w zawodach zajął asp. Artur Przymuszała, tuż za nim na II miejscu stanął sierż. szt. Tomasz Gac. Trzecie miejsce przypadło asp. Wojciechowi Malczewskiemu. Dzielnicowi, którzy zajęli 2 pierwsze miejsca na co dzień pełnią służbę w Posterunku Policji w Gostycynie. Teraz będą brali udział w zawodach na szczeblu wojewódzkim.

Na koniec „boju” Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego st. asp. Paweł Karpus oraz członkowie komisji podsumowali całość zawodów. Pogratulowali wszystkim dzielnicowym za udział i zaangażowanie oraz życzyli im powodzenia na etapie wojewódzkim.


(red.)

KPP Tuchola