0 2 min 10 miesięcy

Pani Justyna uprawia sport ekstremalny –  wspinaczkę wysokogórską. Ma na swoim koncie wiele zdobytych szczytów, ale ten, do zdobycia którego właśnie się przygotowuje jest wyjątkowy, bo położny w HIMALAJACH. Jest rodowitą tucholanką i zawsze osiąga zamierzone cele.

Przygotowaniami do tego niezwykłego wyczynu zainteresował nas pan Adam Wielewski, przyjaciel  niezwykłej rodziny i tak właśnie zaczyna się ta niezwykła opowieść, która w naszych zamierzeniach będzie miała jeszcze jedno znaczenie, przyszła himalaistka stanie się ambasadorem gminy Tuchola oraz powiatu tucholskiego. Wyprawa zbliża się wielkimi krokami, bo wyjazd nastąpi już w październiku. My również przygotowujemy się do otwarcia studia Himalaje – Tuchola 2023, gdzie na bieżąco relacjonować będziemy to, co dzieje się w ekipie wspinaczy.

Wczoraj w gabinecie starosty tucholskiego doszło do spotkania panów starostów z naszą bohaterką oraz panem Adamem Wielewskim, który stał się dobrym duchem przedsięwzięcia.

Podczas spotkania gospodarze powiatu poznali bliżej charakter przedsięwzięcia oraz wymienili wiele spostrzeżeń. Podczas najbliższej sesji Rady Powiatu Tucholskiego również radni powiatowi będą mieli okazję poznać szczegóły wyprawy u źródła. Wierzymy w to, że nie ma chyba lepszej okazji, by wypromować nasz powiat nie tylko w Polsce, ale i na świecie poprzez różne źródła. Finałem wyprawy będzie zatkniecie na szczycie dwóch proporców, jednym z nich będzie proporzec z logiem powiatu tucholskiego, które pozostaną tam na zawsze.