0 2 min 10 miesięcy

Informacja o ewentualnej ścieżce prowadzącej od parkingu „Biedronki” przy Krzywej w Tucholi do szpitala omawiana była kilka sesji RM wstecz. Jest światełko w tunelu, że ta inwestycja ma szanse powodzenia. Informuje o niej radny Paweł Cieślewicz na elektronicznych łamach Reportera-24.pl. Ponieważ nasze portale współpracują ze sobą, cytujemy całość.

Przypomnę, że podczas marcowej sesji Rady Miejskiej w Tucholi (24 marca 2023) zgłosiłem interpelację związaną  z dodatkowym dojściem do Szpitala Tucholskiego. Pomysł, który mógłby zostać zrealizowany, to wytyczenie przejścia z parkingu przy Biedronce na teren szpitala. Byłoby to spore ułatwienie dla ludzi chorych lub niepełnosprawnych.  Za pośrednictwem Burmistrza Tucholi, pytanie zadałem Staroście Tucholskiemu.

Tekst interpelacji

Pierwsza odpowiedź, która nadeszła ze starostwa, co prawda dawała nadzieję, ale kończyła się mało zręcznym:  „Czas pokaże czy jest to realne”

Na szczęście w Urzędzie Miejskim nie czekano na to, co „czas pokaże”, tylko skontaktowano się z jednym z właścicieli prywatnych działek, przez które miałoby przebiegać dojście do szpitala i który złożył deklarację udostępnienia terenu pod przejście piesze.

Wyrazy szacunku dla właściciela działki, za przychylne odniesienie się do tego pomysłu. 

Szczegóły deklaracji. (Str. 7 w materiałach sesyjnych)

Pismem z dnia 19 czerwca 2023, Starosta Tucholski pozytywnie zaopiniował przedłożoną propozycję.

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w realizację tego zadania, które mam nadzieję doprowadzone zostanie do szczęśliwego końca. Praca w samorządzie często polega na realizacji właśnie takich, mniejszych zadań, ułatwiających nasze codzienne  życie.

Paweł Cieślewicz


(red.)

mrf.

reporter-24.pl

Fot. tokis.pl / Mariusz R.Fryckowski