Dwóch pod wpływem na 327 sprawdzonych – policjanci sprawdzili kierowców

Estimated read time 1 min read

Wczoraj (27.12.2023 r.) policjanci prowadzili działania pn. „Trzeźwy kierujący”. Mundurowi kontrolowali trzeźwość kierowców od wczesnych godzin porannych do późnych godzin nocnych. W trakcie akcji funkcjonariusze sprawdzili 327 kierowców. Dwóch z nich kierowało swoimi pojazdami pod działaniem alkoholu.

W Żalnie mundurowi zatrzymali 61-letniego kierowcę fiata. Kontrola stanu trzeźwości wskazała, że w organizmie mężczyzny znajduje się 0,34 promila alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali nieodpowiedzialnemu kierowcy prawo jazdy.

Z kolei w Kęsowie do kontroli drogowej policjanci zatrzymali 35-latka, który kierował chevroletem. Silny zapach alkoholu świadczył o tym, że mężczyzna może być pijany. Kontrola stanu trzeźwości potwierdziła tylko przypuszczenia mundurowych. Urządzenie pomiarowe wskazało, że w organizmie kierowcy znajduje się blisko promil alkoholu. W tym przypadku mężczyzna również stracił prawo jazdy.

Obie sprawy będą miały swój finał w sądzie. Nieodpowiedzialni kierowcy muszą liczyć się z wysokimi grzywnami i sądowymi zakazami prowadzenia pojazdów. Dodatkowo 35-latkowi grozi do 3 lat pozbawienia wolności.


(red.)

Mat. nadesłane.

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza