0 2 min 10 miesięcy
Już w lipcu salę wystaw Tucholskiego Ośrodka Kultury wypełni wyjątkowe rękodzieło borowiackich twórców. Oczywiście ekspozycję będzie można oglądać „biernie”, ciesząc oczy kunsztem wykonania folkowych dzieł.

Jednak sztuka ludowa w dużej mierze jest sztuką użytkową, co sprawia, że nasza wystawa będzie również gratką dla fanów wystroju wnętrz. Dla dekoratorów rękodzieło to może stać się inspiracją do wprowadzenia pod współczesne strzechy rustykalnego stylu borowiackiego. Hafty, obrusy, bieżniki, poduszki, makaty, rzeźby, wiklina, kosze, zabawki, ptaszki drewniane, malarstwo na szkle… i wiele, wiele innych! Czegóż chcieć więcej? Nic, tylko zwiedzać, podziwiać, czerpać inspiracje. A kto wie – może i zdecydować się na kupno pracy bezpośrednio od twórcy… ?  🙂
.
Otwarcie wystawy odbędzie się w piątek 7 lipca 2023 r. o godz. 17:00 w sali wystaw Tucholskiego Ośrodka Kultury. Wstęp wolny. Ekspozycję będzie można oglądać do 18 sierpnia br.
.
Wystawę zakończy finisaż/forum, podczas którego porozmawiamy z gośćmi specjalnymi na temat „Jak przenieść sztukę ludową do współczesnych wnętrz?” – 18 sierpnia 2023 r., piątek, godz. 17:00, sala wystaw TOK.
Wydarzenie pod patronatem TOKiS-PRESS TV NEWS

(red.)

Mat. nadesłane.