Rowerami przez Bory Tucholskie

Estimated read time 1 min read

8 sierpnia uczestnicy projektu „Rowerem przez Powiat Tucholski – szkolenie instruktorów” otrzymali certyfikaty i legitymacje. Teraz czekają ich jeszcze wycieczki terenowe.

Projekt LGD „Bory Tucholskie” realizowany jest przy wsparciu finansowym Powiatu Tucholskiego (w ramach konkursu dla organizacji pozarządowych), ma on na celu przygotowanie kadry do organizowania bezpiecznych i ciekawych wycieczek terenowych po otaczającym nas Rezerwacie Biosfery Bory Tucholskie, a także integrację środowiska cyklistów. Pierwszy etap projektu, którym był kurs teoretyczny i praktyczny, ukończyło 14 osób. Teraz na chętnych mieszkańców naszego powiatu czekają wyjazdy w teren przygotowane przez nowych instruktorów. Pierwszy z nich planowany jest już pod koniec sierpnia, kolejne we wrześniu. Informacje o dokładnych datach i link do formularza zgłoszeniowego będzie dostępny na stronach LGD i na profilu tej organizacji na FB.

Ostatnim działaniem w projekcie będzie konferencja podsumowująca, na której uczestnicy podzielą się swoimi wrażeniami i zaplanują przyszłe działania.


(red.)

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza