0 2 min 7 miesięcy

Mnogość przeróżnych spotkań osób poszukujących zajęcia, ze specjalistami różnych dziedzin, jest przeogromna. Jak dowiadujemy się u źródła, frekwencja dopisuje. Również podczas spotkania przedstawicieli Wojskowego Centrum Rekrutacji w Bydgoszczy z osobami, które swoją karierę związać chcą z polską armią.

Właśnie zakończyło się jedno z nich.  Wczoraj,  przedstawiciele Wojskowego Centrum Rekrutacji w Bydgoszczy wystawili mobilny punkt rekrutacyjny w Powiatowym Urzędzie Pracy w Tucholi. Spotkania odbywały się na drugim piętrze urzędu, a goście/gospodarze aż do końca ( do południa) mieli pełne ręce roboty. Kiedy powstawała ta relacja, a do końca rekrutacji zostało zaledwie kilka minut, jeszcze przyszły dwie zainteresowane pracą w wojsku, młode osoby.

Pilnie przysłuchiwaliśmy się treściom, które przekazywano potencjalnym kandydatom. Prócz zachęt finansowych i socjalnych pojawiły się informacje, jak efektywnie związać się z wojskiem. Drobnymi kroczkami w szczegółach, nakreślono rekrutom co zrobić, aby dostać wymarzoną pracę / przydział.

Wojsko oczywiście stawia pewne warunki, ale dla większości chętnych to drobiazg, bo wystarczy: posiadanie obywatelstwa polskiego, nieposzlakowanej opinii, zdolność fizyczną  i psychiczną do pełnienia służby wojskowej, wiek co najmniej 18 lat, nie można być karanym za przestępstwo umyślne.

W kwestiach wykształcenia, im wyższe, tym lepiej, ale to również szansa dla tych, którzy posiadają ukończone osiem klas szkoły podstawowej lub  gimnazjalnej.

Sprawna, ciepła w przekazie ekipa, która wykonuje świetną robotę dla Centrum, pogratulować, a przyszłym żołnierzom życzymy zadowolenia z trafionego wyboru, bo obecne wojsko polskie w porównaniu z przeszłością,  to już inna liga.


(red.)